Drzwi dźwiękochłonne do wnętrz

Drzwi dźwiękochłonne do wnętrz są idealnym rozwiązaniem do wygłuszania pomieszczeń mieszkalnych lub biur, redukując lub eliminując hałas wewnętrzny i zewnętrzny. Ten typ drzwi ma za zadanie tłumienie drgań i mechanicznych fal dźwiękowych, zwłaszcza między 50 Hz a 5000 Hz, a więc od dźwięków najniższych do najwyższych. W tym artykule wyjaśniamy, jak działają tego rodzaju drzwi.

Izolacja akustyczna i komfort wnętrz

Jednym z absolutnie niezbędnych warunków wysokiego komfortu mieszkania jest wyciszenie pomieszczeń. Jedną z rzeczy, które najbardziej zakłócają spokój, jest hałas.

Nie ma nic gorszego niż niemożność znalezienia spokoju w domu lub konieczność pracy w środowisku, w którym panuje zamieszanie i gdzie koncentracja może stać się niemożliwa. Problemem jest zatem hałas, który można napotkać zarówno w środowiskach prywatnych i domowych, w miejscach publicznych i w środowisku pracy.

We wszystkich tych przypadkach konieczne jest maksymalne ograniczenie uciążliwości hałasu poprzez docieplenie ścian obwodowych, ale także zastosowanie określonych elementów, takich jak okna dźwiękochłonne i dźwiękochłonne drzwi. 

Drzwi dźwiękochłonne do wnętrz – charakterystyka

Rodzajów drzwi dźwiękochłonnych jest wiele i większość z nich pozornie nie różni się od tradycyjnych pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Jednak ich wyjątkowości dodaje wbudowanie w konstrukcję materiału dźwiękochłonnego, takiego jak wełna mineralna lub pianka poliuretanowa.

Istnieją również estetycznie wyjątkowe i powszechnie znane drzwi dźwiękochłonne z okładzinami z materiałów izolujących akustycznie, takich jak panele pokryte skórą. Są one zwykle stosowane w środowiskach, w których istnieje potrzeba zagwarantowania dużej prywatności i jednocześnie eleganckiego otoczenia, na przykład w gabinetach lekarskich, adwokackich i notarialnych.

Nie bez znaczenia dla prawidłowego spełniania swojej funkcji przez panel dźwiękochłonny jest zastosowanie specjalnej uszczelki na listwie oraz zastosowanie magnetycznego systemu zamykania, który gwarantuje lepsze przyleganie do ościeża zamykającego. W rzeczywistości uszczelnienie obwodu drzwi za pomocą tych dwóch prostych mechanizmów pozwala na znaczną redukcję hałasu.

Komfort w domu staje się coraz ważniejszy. Hałas otoczenia ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Coraz więcej osób jest świadomych szkodliwości uporczywych hałasów płynących z zewnątrz. Trudność w koncentracji czy rozdrażnienie mogą być skutkiem hałasu z ruchu ulicznego czy okolicznej budowy. Dlatego też inwestycja w odpowiednie drzwi dźwiękochłonne to również troska o własne zdrowie i zwiększoną produktywność. Dowiedz się więcej o tych wyjątkowych drzwiach podczas konsultacji ze specjalistami z Poldom.co.uk. Uzyskasz wszystkie potrzebne informacje i fachowe wsparcie przy wyborze odpowiedniego modelu drzwi do swoich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + dwanaście =